BRANJE NAS BOGATI

V lanskem šolskem letu smo na šoli pričeli izvajati šolski projekt Branje nas bogati na temo drugačnosti. V sklopu tega šolskega projekta je bil razpisan tudi likovni in literarni natečaj.

Pri likovnem natečaju smo iskali izdelavo logotipa oziroma zaščitni znak projekta Branje nas bogati. V okviru literarnega natečaja so učenci naše šole lahko tekmovali s svojo zgodbo (pripovednim besedilom) na temo drugačnosti – zapis je lahko bil v slovenskem ali angleškem jeziku. V svoji zgodbi so skozi oči glavnega literarnega junaka predstavili njegovo drugačnost, kako se je s tem spoprijemal on in okolica (na ta način bi na novo preoblikovali vso vedenje in razmišljanje, ki so si ga pridobili).

17. januarja 2020 sta se oba natečaja zaključila. Izmed prispelih zgodb in likovnih izdelkov je komisija v sestavi: Vesne Breznik, Lavre Bukšek Kreft, Irene Kocbek, Ane Šuster Kraner, Barbare Waldhütter, mag. Aleksandre Žnuderl, Martine Škrlec in Mateje Nudl izbrala najboljše izdelke. Prispelo je 20 likovnih izdelkov učencev od 1. do 9. razreda. Vsi prisotni smo se odločili, da izberemo 3 najboljše – 1 izdelek z razredne stopnje, enega s predmetne stopnje, ki ju bomo uporabili za ozadje za priznanja projekta Branje nas bogati, in zmagovalni logotip, ki bo v bodoče zaščitni znak šolskega projekta Branje nas bogati. Prisotni smo soglasno izbrali zmagovalen izdelek za razredno stopnjo – avtorica Ema Lavrenčič (4. razred), na predmetni stopnji je bil zmagovalen izdelek učenke 9. razreda Zarje Mohorko. Značilnostim logotipa ustreza izdelek učenke 8. razreda Nataše Lorber – učenkin izdelek je zmagovalen.

Prispelo je 13 literarnih izdelkov, eden je bil glede na tematiko neustrezen in ga je komisija izločila. Ostalih 12 prispevkov je bilo ustreznih – 11 jih je bilo v slovenskem jeziku, 1 izdelek je bil v angleškem jeziku. Zmagovalna zgodba v slovenskem jeziku je Sreča v nesreči, avtor Anej Satler. Zmagovalna zgodba v angleškem jeziku nosi naslov Change, avtor Jan Senekovič. Zmagovalni zgodbi smo izdali v obliki slikanice.

Vsem učencem iskrene čestitke in še naprej veliko ustvarjalnega navdiha.